Akademia AGH Junior - Magiczny świat wody

8 lutego 2019 roku odbyły się drugie zajęcia z cyklu Akademii AGH Junior na Naszym Wydziale.

Zajęcia pt. „Magiczny świat wody”  tym razem skierowane były do najmłodszych studentów Akademii, z klas 2-3 szkoły podstawowej. Wykłady i ćwiczenia przeprowadzili pani prof. dr hab. inż. Elena Neverova-Dziopak oraz pan dr inż. Stanisław Lach.

W ramach zajęć dzieci odpłynęły w słuchowisko o magicznych właściwościach wody, jak również o dostępnych jej zasobach oraz o sposobach oczyszczania i oszczędzania wody. Zajęcia przeplatane były doświadczeniami, które wyjaśniały zachodzące zjawiska.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i opuściło salę z symboliczną kropelką wody w postaci niebieskiego balonika. Zajęcia zostały przyjęte z żywiołowym odbiorem.

Dziękujemy bardzo Prowadzącym za takie ładne przygotowanie zajęć.

W czerwcu natomiast zapraszamy na ostatnie zajęcia na Wydziale, tym razem dotyczące Bezzałogowych Statków Latających, tzn. dronów. Mamy nadzieję, że będzie odlotowo :-)