WGGiISNasza absolwentka Aneta Zwolińska po bardzo ciężkim wypadku zbiera fundusze na pomoc w dofinansowaniu kosztów rehabilitacji.
Informacje o możliwościach Pomocy
Nasz emerytowany Pracownik, Profesor Jan Pielok, jest ciężko chory i wymaga specjalistycznej opieki medycznej oraz rehabilitacji. Prosimy o wsparcie w ponoszeniu kosztów leczenia, poprzez wpłatę na konto Stowarzyszenia Wychowanków AGH :
Pekao S.A.: 54 1240 4533 1111 0010 7696 3303 z tytułem wpłaty: POMOC.
Będziemy niezmiernie wdzięczni za nawet najdrobniejszą wpłatę.

KIC Raw Materials

Konsorcjum Wspólnoty Wiedzy i Innowacji KIC Raw Materials (KIC – Knowledge and Innovation Community) w obszarze surowców, powołane przez Europejski Instytut Technologiczny (EIT), w grudniu 2014 roku.
Wspólnota Wiedzy i Innowacji KIC Raw Materials zintegruje i wzmocni potencjał innowacyjności w sektorze surowców poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań, produktów i usług na rzecz zrównoważonegow poszukiwania, wydobywania, przetwarzania i recyklingu zasobów naturalnych.
Do priorytetowych działań, które KIC Raw Materials zamierza zrealizować do 2018 r. należy: wsparcie oraz rozwój 40 technologii, stworzenie 16 start-upów, wykształcenie ponad 1000 magistrów oraz doktorów, a do 2022 r. – skomercjalizowanie 70 patentów. Przewidywany roczny budżet projektu po fazie wstępnej będzie wynosić 120 mln euro. Jest to działalność wieloletnia.
Konsorcjum KIC „RawMat” zostało utworzone przez ponad 100 partnerów z 21 krajów Unii Europejskiej, którzy reprezentują najważniejsze uniwersytety techniczne, instytuty naukowo-badawcze oraz strategiczne przedsiębiorstwa (m.in. KGHM)


Redakcja: dr hab. inż. Agnieszka Bieda
Realizacja i administracja: mgr inż. W.Adamczyk, mgr inż. J.Dziedzic